5 eko-scytujących pomysłów by chronić klimat i środowisko

Posted on

Ostatnio pojawia się coraz więcej technologicznych ciekawostek w dziedzinie ekologii. Oto pięć z nich! Pomogą one nie tylko chronić środowisko, ale także mogą pozytywnie wpłynąć na Twoje zdrowie. Jak wiadomo jest wiele sposobów na oczyszczanie ziemi z zanieczyszczeń. Oto najciekawsze z nich:

1. Biosolarne panele z algami

Na czym opiera się ta technologia? Są to panele, w których wnętrzu znajdują się algi. Dużą zaletą tych organizmów jest to, że pobierają one dwutlenek węgla z powietrza, a następnie produkują tlen. Co więcej, robią to aż sto razy szybciej niż las, przy założeniu, że zarówno panele, jak i drzewa pokrywają taki sam obszar. Dodatkowo algi znajdujące się w biopanelach mogą produkować białko, które jest świetnym elementem wielu produktów żywnościowych.

2. Klimatyzatory zasysające CO2

Są to klimatyzatory, które świetnie sprawdzą się do walki z globalnym ociepleniem i ochroną środowiska. Działają one w następujący sposób: najpierw pochłaniają dwutlenek węgla z powietrza, a następnie przerabiają go na syntetyczne paliwo. Potrafią one zassać nawet 40kg CO2 zaledwie w ciągu jednej godziny.

3. Inteligentne pojemniki do segregacji odpadów

Jako, że monitoring środowiska jest ostatnio bardzo popularnym tematem, naukowcy stworzyli specjalne pojemniki, które potrafią kontrolować jakość odpadów oraz oceniać ich ilość. Ponadto system świetnie radzi sobie także z weryfikacją tego, czy do kosza wrzucamy odpowiednio przesegregowane śmieci, dzięki czytnikom kodów kreskowych. Dodatkowo producent tej innowacji stworzył także dedykowaną aplikację, która podsumowuje ilość wyrzuconych śmieci oraz pomoże w monitoringu środowiska pod kątem minimalizowania zanieczyszczeń.

4. Zwrotny system opakowań do wysyłek

Kolejna nowinka technologiczna, która ma pomóc ograniczyć aż o 96% ilość śmieci powstałych w wyniku działań wysyłkowych. Jak widać, ochrona środowiska, to gorący temat niemalże w każdej branży, ponieważ przełoży się to, na zmniejszenie śladu węglowego o 80%, jeśli porównamy je do tradycyjnych działań. O co dokładnie chodzi? Zostaną stworzone nowe opanowania z polipropylenu, który można ponownie przetworzyć.

5. Karta kredytowa z limitem śladu węglowego

Jest to karta, którą można płacić tylko do momentu, w którym nasze zakupy nie spowodują przekroczenia limitu emisji CO2. Jeśli limit ten zostanie przez nas przekroczony, wówczas system odrzuci transakcję.

Konsultacja: https://promea.pl/oferta/monitoring-srodowiska

Category : Blog

Comments