Risen zapowiedź

Posted on

Gra Risen ma zaplanowaną premierę na 2 października 2009 r. Polską dystrybucją Risena będzie zajmowała się firma Cenega. Gra Risen jest tworzona w niemieckim studio Piranha Bytes, znana z takich kultowych gier jak np. Gothic. Gra będzie się różniła znacząco od podobnych gier tego typu. Sama fabuła i postacie, będą bardziej realistyczne i współczesne.

 

Jak poinformowali wydawcy gry Risen osiągnęła ona już status złoty czyli sama gra została już ukończona i przekazana do sporządzenia odpowiedniej ilości kopii na lokalne rynki. Dzięki tym informacjom możemy być prawie pewni, że już nic nie stanie na przeszkodzie aby premiera gry  Risen miała miejsce w wyznaczonym terminie.

 

Powodów do zadowolenia nie mają niestety gracze konsolowi. Risen na Xboxa 360 ma zostać ukończony dopiero w przyszłym roku. Jednak informacja ta została szybko sprostowana. A wydanie Risen w przyszłym roku na konsole dotyczy tylko USA. W europie premiera Risen będzie miała miejsce tego samego dnia.

 

Producenci obok zwykłej wersji gry Risen, postanowili wydać także edycję kolekcjonerską, która będzie zawierała: komiks z gry, płytę Cd z muzyka Risen oraz kilka dodatkowych drobiazgów, które powinny w zupełności zadowolić większość kolekcjonerów.

Category : Moje gry PC

Comments