Rozczesywanie włosów dziecka. Jak zrobić to delikatnie?

Posted on

Jedną z codziennie wykonywanych czynności, których większość dzieci nie znosi, jest z pewnością rozczesywanie włosów. Jak więc można zrobić to szybko i sprawnie, a przy okazji oszczędzić im zbędnej paniki oraz zapewnić uczucie komfortu? istnieje kilka sposób i metod na to, aby zmienić nieprzyjemne chwile w czas relaksu.

Wizyta w salonie
Nie każdy wie o tym, że salony fryzjerskie oprócz strzyżenia, stylizacji czy koloryzacji oferują także porady dotyczące pielęgnacji włosów i mogą okazać się pomocne w kwestii rozwiązania problemu z rozczesywaniem włosów najmłodszych klientów. Fryzjerzy mogą pokazać kilka trików na to, jak wykonywać rutynowe czynności związane z utrzymaniem włosków naszych podopiecznych w dobrej kondycji. Jeżeli dziecko boi się chodzić do tego typu miejsc i nieprzyjemnie mu się one kojarzą, warto wybrać się do takiego salonu, który jest specjalnie dostosowany do ich obsługi i posiada na przykład kolorowe wyposażenie, które z pewnością uatrakcyjni każdą wizytę.

Akcesoria i produkty
Wiele salonów oraz sklepów ma w swojej ofercie specjalne szczotki czy grzebienie, które są dedykowane specjalnie dla naszych milusińskich. Możemy zatem wybierać we wzorach i kolorach, mając przy tym pewność, że nie wyrządzimy krzywdy podczas rozczesywania, włosy nie zostaną wyrwane a dziecko nie zaleje się łzami. Oprócz tego warto zaopatrzyć się w spinki, gumki czy opaski,które spodobają się najmłodszym i będą chętnie przez nich noszone. Na rynku dostępny jest szereg produktów do włosów dla dzieci. Oprócz szamponów, które mają nie szczypać w oczy, dostępne są także preparaty umożliwiające łatwiejsze rozczesywanie kołtunów czy loków. Stosuje się je podobnie jak produkty dla dorosłych, ale są one znacznie delikatniejsze.

Rozczesywanie i fryzury
Jedną z metod ułatwiającą wykonanie męczącej dotąd czynności jest z pewnością podzielenie włosów na pasma i czesanie ich w taki sposób, aby zacząć od końcówek i za każdym pociągnięciem grzebienia przemieszczać się nieco wyżej aż do czubka głowy. Idealnym rozwiązaniem jest robienie dziecku takich fryzur, które zapobiegną nie tylko plątaniu się włosów, ale także ograniczą ich niszczenie. Można wykonać popularnego warkocza czy kłosa lub udać się do salonu fryzjerskiego, w którym wykonają dziecku ciekawą fryzurę uwzględniając przy tym rodzaj jego włosów.

Opracowanie: Fryzjerwokulski.pl

Category : Blog

Comments